PODSUMOWANIE AKCJI „ WSPIERAMY NELĘ

25 września 2021r.
25 września 2021 po raz kolejny odbył się kiermasz charytatywny pod hasłem „Wspieramy Nelę”.  Celem akcji było zebranie pieniędzy na rehabilitację Neli Balcerek, która dzień przed maturą została potrącona na przejściu dla pieszych. Nela stoczyła walkę o życie, teraz walczy o zdrowie – a do wygranej potrzebuje dużych pieniędzy.
Niektórzy pytają, dlaczego po raz kolejny zbiórka na Nelę Balcerek, skoro jest tylu potrzebujących.
Po pierwsze Nela jest naszą uczennicą – absolwentką – a my jako społeczność szkolna zawsze wspieramy naszych uczniów, nauczycieli i rodziców w potrzebie. Tak było, jest i będzie, a obecnie w naszej społeczności Nela najbardziej potrzebuje tej pomocy.
Po drugie, z inicjatywą pomocy Neli wyszli jej koledzy ze szkoły, wiedząc, że w naszej placówce – Gimnazjum nr 5, a obecnie Szkole Podstawowej nr 2 wolontariat ma się bardzo dobrze i to właśnie uczniowie i ich rodzice po czerwcowej udanej akcji chcieli kolejnej.

Dlatego komitet organizacyjny w składzie: Urszula Ratajczyk (koordynator), Anna Szelest, Anna Skrzypczyńska – Krata, Paweł Sudowski dzięki pomocy dyrektora zkoły Podstawowej nr 2 p. Katarzyny Błażejewskiej oraz przy współpracy z Parafią Jana Pawła II przygotował liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie mnóstwa ludzi o dobrych sercach, takich jak:

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC, Piotrkowskie Centrum Wolontariatu,
Widzialna Ręka Piotrków Trybunalski,
Grupa Producentów Rozsad Krasoń,
Fiort Clinic,
Cukiernia Ale Ciacho
Sympatyczne i pomocne Panie z Mbanku Oddział w Piotrkowie przy ul. Sienkiewicza.

Nie można zapomnieć o licznej grupie rodziców i wolontariuszy  z SP2

Efekt:
W sobotę udało się zebrać do puszek 17026,50 zł. Ale kwota wzrośnie, bo pozostało jeszcze sporo niezlicytowanych fantów. Na fb powstała grupa WSPIERAMY NELĘ, na której pojawiają się licytacje charytatywne. Zapraszamy na te aukcje.