Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z policją

6 października
W związku z realizowanymi w placówkach edukacyjnych obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim przy współudziale Mediateki, włączyła się do akcji czytania dzieciom bajek zakończonych morałem, w ramach działań profilaktycznych.
Delegacja pierwszoklasistów pod opieką pani Julity Kubickiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 przyłączyła się również do akcji. Komendant policji wraz ze swoimi współpracownicami czytali uczniom fragmenty z książek Grzegorza Kasdepke: „Kacperiada” i „Mam prawa” oraz Renaty Piątkowskiej: „Opowiadania dla przedszkolaków”. Spotkaniu towarzyszyły zabawy z dźwiękami, rozmowa o prawach i obowiązkach dzieci, a na zakończenie uczestnicy rysowali portrety pracowników policji.