30 września
30.09.2021r. (czwartek) obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
połączony z Dniem Czytania Pisma Świętego. Akcja miała na celu promowanie wśród uczniów czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni oraz budowanie  pozytywnych relacji. Zaproszeni goście czytali uczniom z klas II i III.
Dzieci rozpoczęły przygodę z książką od wysłuchania historii zarozumiałej marchewki bohaterki książki Grzegorza Kasdepke ,,Dziwne przypadki bajkopisarza”, którą czytała Julia Jabłońska – uczennica klasy Va.
Następnie panie Elżbieta Jędrusiak i Beata Mielczarek z biblioteki szkolnej, czytały książki Pawła Wakuły ,,O czym szumi Las” i Waldemara Cichonia ,,Nie martw się Cukierku”.
Pani Wioletta Matuszczyk czytała książkę Rafała Klimczaka ,,Nudzimisie” o przyjaźni przedszkolaka z sympatycznymi stworkami. Spotkanie zakończyły Beata Adamus i Sylwia Kubicka z Biblioteki Pedagogicznej,
które czytały książki ,,Detektyw Pozytywka” oraz ,,Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”.
Uczniowie rozwiązywali zagadki, które kryły się w przedstawionych utworach. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowankę z postacią bohatera.

Organizatorzy: Małgorzata Wiernicka, Julita Kubicka