Międzyszkolny Konkurs Poezji i Prozy Patriotycznej

Dnia 21 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Prozy Patriotycznej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W uroczystości wzięło udział 29 uczestników z 9 piotrkowskich szkół: SP 2, SP 3, SP 5, SP 8, SP 10, SP 11, SP 12, Prywatna Szkoła Podstawowa im. Rafała Orlewskiego, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Bosko.
Swoją obecnością zaszczyciła nas Wiceprezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pani Krystyna Czechowska. Wspaniała atmosfera i wysoki poziom artystyczny występów stworzyły niepowtarzalny klimat tego ważnego wydarzenia.
Jury w składzie:
przewodnicząca:
pani Urszula Derendarz - wieloletni pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim,
członkowie:
pani Agnieszka Kitowska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim,
pan Daniel Pietrzak – konsultant w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego
wyłoniło laureatów Konkursu.
KATEGORIA: POEZJA, klasy 4-6
I miejsce LILIA MIŚKIEWICZ, SP 2
II miejsce: NATALIA GŁOWACKA, SP 8
III miejsce: IGA BŁASZCZYK, SP 2
Wyróżnienia:
JAN ZIMNICA, SP 5
WIKTORIA CEL, SP 12
JULIA BĄKIEWICZ, SP 11
KATEGORIA: POEZJA I PROZA, klasy 7-8
I miejsce: JULIA ZIMNICA, SP 5
II miejsce: JULIA TURSKA, SP 12
III miejsce: MAJA KOSTRZEWA, SP 2
Wyróżnienia:
HANNA DRABIK, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Bosko
MAJA OLCZAK, SP 11
KAROLINA GRZEJDZIAK, SP 3
Jesteśmy dumni z poruszających wystąpień i cieszymy się z tego, że uczniowie rozumieją wagę tożsamości narodowej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie merytoryczne.
Organizatorzy:
Lidia Burakowska-Ogińska