Konkurs świąteczny dla uczniów klas I-III

W tym roku razem z Mikołajem przygotowaliśmy dwuetapowy konkurs świąteczny  na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy  na temat istoty świąt Bożego Narodzenia,  rozwijanie zdolności plastycznych dzieci, pobudzenie inwencji twórczej  oraz zachęcanie do kultywowania  polskich tradycji.
W pierwszym etapie uczniowie by sprawdzić swoją wiedzę na temat świąt Bożego Narodzenia, zmierzyli się z 15 pytaniami, które wcale nie były takie proste. Pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi  i wszystkie klasy otrzymały nagrody.
W drugim etapie uczniowie prezentowali swoje umiejętności plastyczne przygotowując karty bożonarodzeniowe. Wszystkie karty były naprawdę przepiękne i wyjątkowe! Przy ocenianiu kart komisja konkursowa brała pod uwagę kreatywność, to ile pracy trzeba było włożyć w przygotowanie  i ogólne estetyczne wrażenie. Po długiej naradzie jury wybrało 10 najpiękniejszych kart świątecznych.
I miejsce-  Maja Biela kl. Ic
II miejsce - Feliksa Gawińska kl. Id, Aleks Jurdziak kl. Id
III miejsce – Hubert Farbotko kl. IIb, Michalina Werk kl. Ib
Wyróżnienia otrzymali: Alicja Patera kl. Ic, Nikodem Janowski kl. Ib, Witomir Gawiński kl. Id, Jakub Trojanowski  kl. Ia,  Magdalena Pawliszewska kl. IIa
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i dobrze się bawili, dziękujemy. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Osiedla Słowackiego Północ w Piotrkowie Trybunalskim oraz Samorząd Uczniowski.
Organizatorzy: Małgorzata Wiernicka, Karina Sperczyńska, Izabela Gonera, Katarzyna Piera