I MIEJSCE DLA SP2 !!!

finał gry terenowej „Piotrków Trybunalski - moje miasto inaczej...”
W minioną sobotę, tj. 22.04.2023 r. miał miejsce finał gry terenowej „Piotrków Trybunalski - moje miasto inaczej...”. Dokonano podsumowania zmagań gry terenowej, która odbyła się 4 kwietnia br. Po zsumowaniu punktów ze wszystkich stacji, okazało się, że drużna reprezentująca Naszą Szkołę zajęła I miejsce! "Piotrków Trybunalski - Moje Miasto inaczej ...", to gra której celem było rozwijanie zainteresowań historią i dniem współczesnym Trybunalskiego Grodu, kształtowanie postawy świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu wspólnoty lokalnej, zachowania i pomnażania dziedzictwa kulturowego oraz rozwijanie możliwości twórczych dzieci i młodzieży. Patronat Honorowy nad konkursem objął Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi, a współrealizacji podjęli się pracownicy Czytelni Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Przy realizacji przedsięwzięcia wsparcie uzyskano również od: Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Miejski Ośrodek Kultury W Piotrkowie Trybunalskim oraz Rodziców i uczniów, nauczycieli bibliotekarzy Szkoły Podstawowej nr 13. A nad oprawą plastyczną pracowała p. Katarzyna Pielużek. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn, zmagania przebiegały w 7 stacjach, gdzie uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę, testy wiedzy, rebusy, układali wierszyk, redagowali notatkę na temat losowo wybranego zabytku, rozpoznawali zabytek lub instalację na podstawie jej fragmentu, tworzyli reklamę Piotrkowa Trybunalskiego, z zamkniętymi oczyma szukali ukrytego na boisku szkolnym zabytku. Gracze mieli też okazję na Rynku Starego Miasta spotkać się z królową Boną, która gościnnie przybyła, by podkreślić znaczenie naszego miasta w historii Polski.
Skład zwycięskiej drużyny SP2PE:
- Adrianna Balińska klasa 8C
- Filip Bojanowski klasa 8C