Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki. Na znak integracji i solidarności z tymi osobami założyliśmy dwie niepasujące do siebie kolorowe skarpetki. Dzięki temu daliśmy tym osobom i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Celem naszej akcji było przede wszystkim uświadamianie uczniów, że osoby z Zespołem Downa mają takie same potrzeby i pragnienia jak osoby zdrowe. Pamiętajmy, że drobne gesty mają znaczenie i mogą spowodować łamanie stereotypów i przezwyciężanie barier.
Dzięki Wam, Drodzy Uczniowie ten dzień był niepowtarzalny tak jak każdy z nas, inny i kolorowy!! Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w naszą akcję.

Organizatorzy: Jeż Justyna, Lasoń Paulina