Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
8 + 7 =
Uczniowie naszej szkoły  nagrodzeni przez Łódzkiego Kuratora Oświaty na uroczystej gali laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych !!!
Dnia 15 kwietnia w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i zaświadczeń dla laureatów Wojewódzkich Konkursów  Przedmiotowych. Dzięki tym osiągnięciom uczniowie ci zwolnieni są z części egzaminu gimnazjalnego oraz w pierwszej kolejności przyjmowani są do szkoły ponadgimnazjalnej. Matematyczne talenty  naszej szkoły: Kamil Galewski z klasy 2g uzyskał tytuł laureata – zajął I miejsce w województwie, natomiast Miłosz Januszewski z klasy 3b także został laureatem tego konkursu oraz zajął II miejsce. Sukces jest tym większy, gdyż w województwie łódzkim  tytuł  laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki zajęło tylko czterech uczniów.
         Finalistami tego konkursu zostali :Agnieszka Napora z klasy 3e oraz Jakub Sola z klasy 2i.
W ostatnim czasie odbyły się w Warszawie  finałowe zawody międzynarodowego konkursu matematycznego Pangea. Z naszej szkoły do zawodów finałowych zakwalifikowało się pięcioro uczniów: Paulina Skalik z klasy 1e, Jakub Sola 2i, Kamil Galewski 2g, Agnieszka Napora 3e oraz Miłosz Januszewski 3b.  Wyniki rywalizacji znane będą 29 kwietnia 2015 roku.
         Znane są także wyniki w XVII Konkursie o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. Drużyna naszego gimnazjum w składzie : Jakub Sola 2i, Kamil Galewski 2g, Miłosz Januszewski 3b wywalczyła II miejsce na szczeblu ogólnopolskim. Indywidualnie III miejsce wywalczył Kamil Galewski  2g, natomiast wyróżnienia otrzymali Jakub Sola 2i i Miłosz Januszewski 3b.
Przed naszymi uczniami jeszcze najważniejszy konkurs czyli   Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów OMG w Warszawie. Zawody finałowe odbędą się w dniach 25-26 kwietnia 2015 roku.