ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH W NASZEJ SZKOLE

Walentynki (ang. Valentine's Day) to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego.
Jego nazwa pochodzi od imienia św. Walentego. Mimo, że patron święta jest katolicki, rodowód Walentynek wywodzi się od zwyczajów pogańskich – w tym wypadku ze starorzymskiego święta: Luperkalia, które przypadało w zbliżonym terminie. Obchody Luperkaliów polegały głównie na poszukiwaniu wybranki serca np. przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny.
Współczesnym zwyczajem walentynkowym jest przede wszystkim wysyłanie listów z miłosnymi wyznaniami do ukochanej osoby – często wierszem i anonimowo. Dlatego też w Dzień świętego Walentego Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę, za pośrednictwem której zakochani wysyłali sobie „walentynki”. Dodatkowo na przerwach rozbrzmiewały romantyczne piosenki a sympatie i przyjaciele mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle serduszka. Wszystkim udzielił się przyjemny nastrój.

Foto: Ula Ratajczyk