Piłkarki ręczne Gimnazjum 5 znów mistrzyniami

10.11.2016r. w Gimnazjum nr 5 rozegrano miejską gimnazjadę w piłce ręcznej dziewcząt.

Startowały 4 gimnazja. I miejsce zajęła nasza szkoła.
17.11.2016r. w półfinale wojewódzkim gimnazjady dziewczęta pokonały zespoły z Kodrębu, Działoszyna i Ruśca zajmując I miejsce.
28.11.2016r również w naszej szkole odbył się finał gimnazjady wojewódzkiej w piłce ręcznej dziewcząt.
Przyjechały zespoły z Gomulina, Zgierza, Łodzi, Klonowej i Białej Rawskiej. W grupie nasze dziewczęta pokonały Gimnazjum nr 1 Zgierz 14:3 i PG Biała Rawska 14:6.
W finale spotkały się z rywalkami z Gimnazjum nr 39 z Łodzi i po zaciętej walce wygrały 7:4!
Trzecie miejsce zajął zespól ze Zgierza, czwarte z Klonowej.
Trzymamy kciuki za reprezentantki Gimnazjum nr 5 w finale ogólnopolskim!
Skład drużyny: Julia Bednarczyk, Martyna Brylikowska, Daria Grobelna, Agnieszka Hase, Małgorzata Krawczyk, Aleksandra Krzyżak, Patrycja Marszalik, Zuzanna Papiernik, Zuzanna Nowacka, Sara Szczukocka, Julia Podlasińska, Paulina Urynowicz, Zuzanna Gałas, Anna Hurysz, Zofia Różańska, Olga Kuzon.
Opiekun Anna Kalinowska