Europejski Dzień Języków w naszej szkole

edj
Europejski Dzień Języków jest dniem, którego celem jest promowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy oraz zachęcenie do uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie.
Ten szczególny dzień został ustanowiony z inicjatywy UE i Rady Europy w 2001 i od tego czasu ma miejsce każdego roku 26 września.

W naszej szkole również nie zapominamy o tym ważnym europejskim święcie i jak co roku propagujemy jego idę przez różne działania.
W czasie lekcji języka angielskiego nasi uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą różnych krajów europejskich połączoną z quizem na ich temat. Zaś miłośnicy europejskich smaków delektowali się na „Europejski kiermasz słodkości i przekąsek”.

Wszyscy, którzy chcą pochwalić się swoją kreatywnością lub zdolności artystycznymi mogą wziąć udział w konkursie na hasło lub plakat promujący naukę języków.

A jeśli sam chcesz dowiedzieć się kilku ciekawych faktów na temat języków warto zajrzeć również do naszej galerii zdjęć .

edj (png) 1.25mb, (Pobrań: 70)